BORD, Charles & Ray Eames, troligen Vitra, 1900-talets andra hälft.

Skiva i teak samt underrede på fyrpassfot i stål. Diam 110, h 71,5.

Slitage och repor på skivan, slitage på foten. Skiva ej original.

Utropspris
2 500 SEK