SYBORD, Karl Johan-stil, 1900-talets första hälft.

Björkfanér, avlång skiva med snedställda hörn, låda i sargen, lyrformad fot med strängar av metall, fyrpassformad sockel med fyra fötter. Längd 51, bred 35, höjd 71 cm. Nyckel finns.

Slitage, enstaka repor, fläckar.

Utropspris
1 500 SEK