MATTA, Isfahan/Täbris, part silk ca 150 x 102 cm.

Benvit botten med polykrom medaljong och hörnornament. Rosa huvudbård med urnor och rosor. Silkevarp. Signerad Ghaffari Bafte Amani.

Smärre slitage.

Utropspris
4 000 SEK