C A DAHLSTRÖM, Teckningar ur trettioåriga krigets historia, Stockholm, 1847
Historisk skildring bearbetad efter Schiller, Sporschil. Fryxell m. fl. af L. Westerberg.
Stockholm. 1847. (87) sidor + 20 litograferade planscher. Halvklotband. 48x31 cm.
Slitage. Repor. Märken. Nötta kanter. Ej genomgången
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.