INGEBORG LUNDIN, vas, glas, "Ariel", Orrefors, 1968
Klarglas med underfång i blått och gult. Signerad "Orrefors Ariel Nr 485-C Ingeborg Lundin". Höjd 15,5 cm.
Smärre slitage med mycket små fotnagg och mindre repor.