HEIKKI ORVOLA, VAS, glas, signerad Heikki Orvola Nuutajärvi Notsjö. 1900-talets senare hälft.
Flerfärgat och iriserande glas. Höjd 15,5 cm.
Obetydligt ytslitage. Helhetsintrycket är gott.