SERVISDELAR, 53 st, porslin, "Glennis", Noritake China, Japan, 1900-talets andra hälft.

Såsbåt på fot, lockkarrott, tolv mattallrikar (diameter 26,5 cm), tolv djupa förrättstallrikar (diameter 19 cm), tolv förrättstallrikar (diameter 21 cm), tolv skålar (diameter 14 cm), uppläggningsskål samt två uppläggningsfat.

Bruksskick.

Utropspris
3 000 SEK