Kan inte nå servern

Mattor och textilier

När man skall skapa en miljö, vare sig det är ett hem eller en arbetsplats, bör man alltid starta med textilierna och mattorna. Det skapar genast en ombonad, varm, gemytlig och välkomnande känsla. Med stora mattor kan man binda ihop en inredning och med flera mindre mattor kan man skapa... Läs mer

 
239 föremål
Matta, Kelim, ca 300 x 210 cm.
1d 21 tim
Matta, Kelim, ca 300 x 210 cm.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Matta Afshar semiantik ca 200x129 cm.
6d
Matta Afshar semiantik ca 200x129 cm.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, handbroderad Kelim, 185 x 124 cm.
5d 21 tim
Matta, handbroderad Kelim, 185 x 124 cm.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Vikskärm Japan tidigt 1900-tal.
1d 20 tim
Vikskärm Japan tidigt 1900-tal.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, Kashan, ca 395 x 295 cm.
5d 21 tim
Matta, Kashan, ca 395 x 295 cm.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.