Kan inte nå servern

Möbler

I Bukowskis möbelsortiment ryms bord, stolar, salongsmöbler, byråar, soffor och mycket mer. Här erbjuds möbler från alla olika tidsepoker och från flera av de mest framstående formgivarna så som Lars Nordin, Jonas Hultsten, Johan Åkerblad, Nils Meunier, Hans J Wegner, Børge Mogensen, Josef Frank, Carl Malmsten och Arne Jacobsen. Samlingsnamnet... Läs mer

 
47 föremål
Bord, jugend, 1900-talets början.
4d 21 tim
Bord, jugend, 1900-talets början.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord, 1900-talets andra hälft.
6d 23 tim
Soffbord, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegel, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
4d 1 tim
Spegel, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, 1900-talets mitt.
5d 22 tim
Byrå, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, senempire, 1800-talets mitt.
4d 1 tim
Spegel, senempire, 1800-talets mitt.
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-talets mitt.
51m 50s
Byrå, rokokostil, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
1 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stolar, 6 st, 1900-talets mitt.
1 tim 35m
Stolar, 6 st, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegel, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
4d 1 tim
Spegel, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, funkis, omkring 1900-talets mitt.
5d 21 tim
Byrå, funkis, omkring 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bord, 1900-talets slut/2000-talets början.
2d 1 tim
Bord, 1900-talets slut/2000-talets början.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Byrå, 1900-talets andra hälft.
4d
Byrå, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord, 1900-talets mitt.
2d 1 tim
Bord, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Soffbord, Italien, 1900-talets andra hälft.
3d 22 tim
Soffbord, Italien, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Byrå, Rokoko, 1700-talets mitt.
5d 1 tim
Byrå, Rokoko, 1700-talets mitt.
Aktuellt bud
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.