155 föremål
Kaj Franck, vas, Nuutajärvi Notsjö.
1d 10 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1900-talets mitt.
10 tim 2m
Taklampa, 1900-talets mitt.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Anne Nilsson, vas/skål, Orrefors, 2000-tal.
5d 5 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gunnar Hansson, skulptur, fisk.
5d 3 tim
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Henrik Allert, Ripa.
4d 4 tim
Henrik Allert, Ripa.
400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Kjell Engman, vas, Kosta Boda.
6 tim 44m
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampor ett par Norco sent 1900-tal.
2d 10 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, 1940/50-tal.
8 tim 24m
Soffbord, 1940/50-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa modellnr 2173 Hemi 1970-tal.
1d 9 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fredrik Wretman, "MoMA", 1991.
6d 6 tim
1 234 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Lars Hellsten, vas.
3d 2 tim
Lars Hellsten, vas.
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK