130 föremål
Agda Holst, Stilleben med blommor och böcker.
54m 26s
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Matta, Kina, semiantik/antik, ca 106 x 57 cm.
2d 2 tim
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, Gustaviansk, sent 1700-tal.
2d 3 tim
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Eldskärm, omkring 1900.
2 tim 20m
Eldskärm, omkring 1900.
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stig Blomberg, skulptur.
2 tim 32m
Stig Blomberg, skulptur.
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Spegel, Sverige, 1930-tal.
6d 4 tim
Spegel, Sverige, 1930-tal.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Arthur Percy, "Husgavlar och blommande träd".
3d 22 tim
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bricka nysilver 1900-talets första hälft.
3 tim 14m
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Keshan, ca 385 x 270 cm.
4d
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Esse Poggats, halvhornskniv, signerad.
< 1m
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Olof Arén, "Blomsteräng".
3d 3 tim
Olof Arén, "Blomsteräng".
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK