2068 föremål
Omega, armbandsur, 35.5 mm.
700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegel, Louis XV-stil, 1800-tal.
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Pelle Åberg, olja på pannå, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Yrjö Edelmann, gouache, signerad.
1 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Pärlcollier, tvåradigt med odlade pärlor.
300 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Bord, 1800-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Pehr Emanuel Limnell, akvarell.
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Anders Zorn, etsning, 1914, signerad med blyerts.
3 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Skulptur, Art Deco, 1900-talets första hälft.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Niels H Christiansen, olja på papp-pannå, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Officerkista, barrock, 1700-tal.
300 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Rolf Hanson, färglitografi, 1991, signerad 16/45.
1 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Piedestaler, ett par, samtida tillverkning.
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Hyonsun Rhee, skulptur, keramik, Upsala-Ekeby.
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Per Daniel Holm, olja på duk, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Axel Lind, olja på duk, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Collier 18K guld.
Inga bud
Utropspris
16 000 SEK
Pehr Emanuel Limnell, olja på duk.
300 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Bordslampa, mässing, tidigt 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fickur, savonett, 52 mm.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Tavelstaffli, 1900-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Folke Ohlsson, fåtöljer ett par, "USA 75", Dux.
4 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Marika Lang, blandteknik på grafisk grund.
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Mari Simmulson, figurin, stengods, Upsala Ekeby.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Anders Zorn, etsning, 1918, signerad med blyerts.
5 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Ikon, Ryssland, 1800-tal, tempera på pannå.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stig Claesson, olja på duk, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Carl Johan De Geer, fotografi, signerat 1/20.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGEL,sengustaviansk, tidigt 1800-tal.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JÄRNKULOR, 3 st, 1700-/1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Anders Zorn, etsning, 1901, signerad med blyerts.
5 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK