1109
92647

ANTIK SENNEH. 216,5 x 145 cm.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 820 - 2 270 EUR
1 900 - 2 380 USD
Klubbat pris
48 000 SEK
ANTIK SENNEH. 216,5 x 145 cm.

Röd botten, gröna hörnornament och ljusblå medaljong med polykromt heratimönster. Gul huvudbård med blomrankor.

Obetydligt slitage, något smutsig, liten lagning. Långsidorna med trampveck, en kortsida saknar några knutrader.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?