270
74507

Italiensk konstnär 16/1700-tal

Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
15 400 - 17 700 EUR
16 100 - 18 400 USD
Klubbat pris

Stilleben med apor, papegojor och urnor samt landskapsmotiv

8 målningar monterade till fyrdelad skärm. Förgyllt och skulpterat ramverk med dekor av snäck- och bladornament, Frankrike, 1800-talets mitt. Skärmdelarna 176 x 68 cm vardera. Total längd 272 cm.