JOSEF FRANK Matbord, Firma Svenskt Tenn, modell 947.
Pyramidmahogny, smal kantrand av buxbom. Rektangulärt med rundade hörn. Tre fanerade iläggsskivor samt en ej ursprunglig à 60 cm medföljer. Längd 150 cm (total längd 390), bredd 110 cm, höjd 72 cm.
En skiva men liten fanérskada, smärre slitage. (5).
×
Logga in
Kunde inte logga in