374
202109

Okänd konstnär 1800-talets första hälft

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 820 - 2 270 EUR
1 930 - 2 420 USD
Klubbat pris
23 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Porträtt av man, bystlängd

Duk 47,5 x 37 cm.

Mannens klädsel och skägg tyder på att porträttet troligen föreställer en amerikan.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

995. Koppar, fyra stycken, ask med lock samt tre miniatyrobjekt, sten. Kina, tidigt 1900-tal.
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
Budhistorik
2 600

ditt bud
2 400

ditt bud
2 200

ditt bud
2 000

ditt bud
Aktuellt bud:
2 600 SEK