Vårens Moderna 560

211 föremål
49. Primus Mortimer Pettersson, Utan titel.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
173. Olle Bonniér, "Ljusrymd".
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
8. AXEL NILSSON. Signerad Axel Nilsson. Akvarell.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
77. Evert Taube, "På stranden".
Klubbat pris
21 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
67. BROR HJORTH. Blyerts på papper. Signerad Bror Hjorth.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
18. Tyra Lundgren, Sittande kvinna med glasögon.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
64. Bror Hjorth, Sovande tiger.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
65. Bror Hjorth, Tjur.
65. Bror Hjorth, Tjur.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
66. Bror Hjorth, Lejon.
66. Bror Hjorth, Lejon.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
50. Primus Mortimer Pettersson, Båtar i blå bränningar.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
162. Philip von Schantz, Stilleben med potatis.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK