751
210657

TEKANNA, porslin. Meissen. 1700-tal.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 360 - 1 820 EUR
1 450 - 1 930 USD
Klubbat pris
11 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Polykrom och förgylld dekor av hamnscen "Hafnerscen" i rokokokartusch. Lock med pousserad ros. Höjd 12 cm.

Nagg på knopp.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

992. Gudomar, två stycken, samt bälteshakar, två stycken och en vas, brons. Mingdynastin samt äldre.
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
Budhistorik
Aktuellt bud:
4 000 SEK