8
257476

KERSTIN HÖRLIN-HOLMQUIST, fåtölj, "Stora Eva", Triva-serien, Nordiska Kompaniets verkstäder i Nyköping, 1950-60-tal.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
908 - 1 090 EUR
966 - 1 160 USD
Klubbat pris
29 000 SEK
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Hög rygg, svängda sidor, stoppad klädsel i rosa, svängda ben av bok. Märkt med metallbricka: Triva NK DESIGN NKs VERKSTÄDER NYKÖPING MADE IN SWEDEN. Höjd 98 cm.

Ben med repor.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

472. Juvelbesatt etui i gun metal samt förgyllt silver, C.E. Bolin, S:t Peterburg 1892 .
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
Budhistorik
105 000

ditt bud
100 000

ditt bud
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
Aktuellt bud:
105 000 SEK