Vårens Klassiska 568

112 föremål
104. John Sten, Landskap med kvinna i förgrunden som plockar blommor.
Klubbat pris
80 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
105. Johan Tirén, "Lapplägret vid Gleen".
Klubbat pris
290 000 SEK
Utropspris
300 000 - 350 000 SEK
106. Carl Larsson, "Min gårdsplan".
Klubbat pris
2 650 000 SEK
Utropspris
1 600 000 - 1 800 000 SEK
107. Vera Nilsson, "Venus".
107. Vera Nilsson, "Venus".
Klubbat pris
490 000 SEK
Utropspris
400 000 - 600 000 SEK
108. Elsa Beskow, "Gnällmåns - En saga för små barn af Elsa Beskow".
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
109. Elsa Beskow, Häxan.
109. Elsa Beskow, Häxan.
Klubbat pris
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
110. Elsa Beskow, Gnällmåns vid julgranen.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
111. Elsa Beskow, Gnällmåns och barnen.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
112. John Bauer, "Jultomten (Praktupplagan 1911)".
Klubbat pris
90 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
113. ELSA BESKOW, akvarell, Signerad Elsa Beskow.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
114. Frans Wilhelm Odelmark, Gatuscen från Kairo.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
115. Ivan Aguéli, Landskap från Egypten.
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK