Vårens Klassiska 568

1860 föremål
890. TOILETTEASK, sannolikt av Peter Weron, Augsburg 1708-1710.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1802. TRUMPETVAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1591. TRÄDGÅRDSPALL, keramik. Qing dynastin, omkring 1800.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1641. TRÄDGÅRDSPALL, porslin. Kanton, Sen Qing dynasti.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
582. TRÅGSOFFA. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
16 500 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1348. TUDOR, 'Iconaut', automatisk, kronograf, stål, ca 2007.
Klubbat pris
16 500 SEK
Utropspris
16 000 - 18 000 SEK
1402. TUPPAR, fyra stycken, lergods. Han, Tang respektive Liao dynastin.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
217. Theodore Gudin, Brand vid kusten.
Klubbat pris
115 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
424. Thomas Heeremans, Figurer vid Schenevingen.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
223. Théodore Rousseau, "Paysage au crépuscule" (Landskap med solnedgång).
Klubbat pris
Utropspris
600 000 - 800 000 SEK
159. Tore Strindberg, "Diana och Hinden".
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
467. Trompe l´oeil med brev och gåspenna.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
945. TÅRTSPADE, av Carl Fahlberg, Uppsala 1770. Rokoko.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
723. UPPSATSSKÅLAR, ett par. Wien, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
835. URNA MED LOCK, porslin och brons. Frankrike, "Sevres", omkring 1900.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
727. URNA MED LOCK. Älvdalen, 1800-talets början.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
729. URNA MED LOCK. Älvdalen, 1800-talets början.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
731. URNA MED LOCK. Älvdalen, 1800-talets början.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
732. URNA MED LOCK. Älvdalen, 1800-talets början.
Klubbat pris
18 500 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
728. URNA MED LOCK. Älvdalen, 1800-talets början.
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1738. URNA med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1734. URNA med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1615. URNA med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
802. URNA med LOCK, majolika. Italien, 16/1700-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1676. URNA med LOCK, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1620).
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1660. URNA med LOCK, porslin. Sen Qing dynasti, 1800-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1870. URNA med LOCK, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1413. URNA, keramik. Song dynastin (960-1279).
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1733. URNA, kompaniporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
808. URNA, majolika. 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
820. URNA, porslin. Meissen, 1800-tal.
Klubbat pris
105 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
1675. URNA, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1620).
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1680. URNA, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1620).
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1658. URNA, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1629. URNA, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1684. URNA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1683. URNA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1785. URNA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
9 400 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1783. URNA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
725. URNA. Älvdalen, 1800-talets första hälft. Karl Johan.
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
724. URNA. Älvdalen, 1800-talets första hälft. Karl Johan.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
726. URNA. Älvdalen, 1800-talets första hälft. Karl Johan.
Klubbat pris
29 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1442. URNOR med LOCK, ett par, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1604. URNOR med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris
140 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
1570. URNOR, ett par, porslin. Imari, Japan, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
720. URNOR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
721. URNOR, ett par. Frankrike, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
730. URNOR, ett par. Älvdalen, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
1871. URNOR, två stycken, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
331. Ulrica Fredrica Pasch, "Konung Adolf Fredrik" (1710-1771).
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1352. VACHERON CONSTANTIN, automatisk, kronograf, stål, ca 2008.
Klubbat pris
Utropspris
75 000 - 80 000 SEK
1376. VACHERON CONSTANTIN, manuell, briljanterat damur, tot. ca 4 ct.
Klubbat pris
Utropspris
55 000 - 60 000 SEK
1852. VAS, brons. Ming dynastin, 1500-tal.
Klubbat pris
27 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1513. VAS, brons. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1508. VAS, cloisonné. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1837. VAS, delvis förgylld. Tang dynastin.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1843. VAS, försilvrad metall. Troligen Tang dynastin.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1845. VAS, guld. Qing dynastin, 16/1700-tal.
Klubbat pris
170 000 SEK
Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
1636. VAS, keramik, Qing dynastin.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1428. VAS, keramik. Qing dynastin, 16/1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1415. VAS, keramik. Song dynastin (960-1279).
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1420. VAS, keramik. Yuan dynastin (1271-1368).
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1740. VAS, kompaniporslin. Qing dynastin.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1472. VAS, nefrit. Sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1411. VAS, porslin. 1700-tal.
1411. VAS, porslin. 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1668. VAS, porslin. Kina, Republik, med Qianlong sigillmärke.
Klubbat pris
260 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1877. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal med hallmärke Qianlong.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1667. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1627. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1458. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1879. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1642. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1633. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1653. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1715. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
12 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1447. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1704. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1711. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
52 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1692. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1701. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
17 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1639. VAS, porslin. Qing dynastin, Kanton, 1800-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1640. VAS, porslin. Qing dynastin, Kanton, 1800-tal.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1649. VAS, porslin. Qing dynastin.
Klubbat pris
33 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1632. VAS, porslin. Qing dynastin.
Klubbat pris
33 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1688. VAS, porslin. Transition 1600-tal.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1687. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
29 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1645. VAS, porslin. Troligen Republik, med Jiaqings sigillmärke.
Klubbat pris
950 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1788. VAS/CHOPSTICKHOLDER, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK