Benvit botten med stor polykrom blomvas, nisch, blommande träd gröna papegojor och andra fåglar. Mörkblå huvudbård med palmett- och blomranka.
Något ställvis lite hårdare slitage, något smutsig, smärre fläckar. Baksidan med spår av klister långsidorna och en kortsida med trampveck och smärre skador.