1087
474321

BROSCH, 18K guld och silver med taffelslipade diamanter och rubiner, troligen 1700-tal. Vikt 7,2 gram.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris

Längd 44 mm.

Bruksslitage. En rubin saknas. Senare nål.