Kan inte nå servern

Klassiska 580

 
518 föremål
77. FAT, porslin. Sen Qing dynastin, med Qianlong sex karaktärers märke.
77. FAT, porslin. Sen Qing dynastin, med Qianlong sex karaktärers märke.
Klubbat pris 
1 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
107. FAT, silver. Kina. Bär stämplar Shanghai, Zee Wo, tidigt 1900-tal.
107. FAT, silver. Kina. Bär stämplar Shanghai, Zee Wo, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
475. FAT, två stycken, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
475. FAT, två stycken, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
84. FIGURIN, blanc de chine. Sen Qing dynasti (1644-1912).
84. FIGURIN, blanc de chine. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
228. FIGURIN, förgylld brons. Ming dynastin (1368-1644).
228. FIGURIN, förgylld brons. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
367. FIGURIN, keramik. Qing dynastin (1644-1912).
367. FIGURIN, keramik. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
368. FIGURIN, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
368. FIGURIN, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 25 000 SEK
229. FIGURIN, kopparlegering. Ming dynastin (1368-1644).
229. FIGURIN, kopparlegering. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
244. FIGURIN, lergods, Ming dynastin (1368-1644).
244. FIGURIN, lergods, Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
243. FIGURIN, lergods. Tang dynastin (618-906).
243. FIGURIN, lergods. Tang dynastin (618-906).
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
202. FIGURIN, nefrit. Troligen sen Qing dynasti (1644-1912).
202. FIGURIN, nefrit. Troligen sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
201. FIGURIN, nefrit. Troligen sen Qing dynastin (1644-1912).
201. FIGURIN, nefrit. Troligen sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
58. FIGURIN, trä. Sen Qing dynasti (1644-1912).
58. FIGURIN, trä. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
525. FISKBASSÄNG, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
525. FISKBASSÄNG, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
380. FISKTERRIN, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
380. FISKTERRIN, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
291 000 SEK
Utropspris
400 000 - 500 000 SEK
406. GALLERFAT, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, omkring år 1800.
406. GALLERFAT, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, omkring år 1800.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
241. GRAVFIGURIN, lergods. Tang dynastin (618-907).
241. GRAVFIGURIN, lergods. Tang dynastin (618-907).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
242. GRAVFIGURIN, lergods. Tang dynastin (618-907).
242. GRAVFIGURIN, lergods. Tang dynastin (618-907).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
273. GUANYIN, blanc de chine. Qing dynastin (1644-1912).
273. GUANYIN, blanc de chine. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
223. GUANYIN, brons. Ming dynastin, 1600-tal.
223. GUANYIN, brons. Ming dynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
222. GUANYIN, brons. Qing dynastin (1644-1912).
222. GUANYIN, brons. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
210. GUANYIN, förgylld brons. Ming dynastin (1368-1644).
210. GUANYIN, förgylld brons. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
165 000 SEK
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
88. GUANYIN, patinerad brons. Ming dynastin (1368-1644).
88. GUANYIN, patinerad brons. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
1 450 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
226. GUANYU, brons. Ming dynastin, 1600-tal.
226. GUANYU, brons. Ming dynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
115. HANDVÄRMARE, försilvrad koppar. Qing dynastin (1644-1912).
115. HANDVÄRMARE, försilvrad koppar. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
34. HÄNGE, jadeit. 1900-talets början.
34. HÄNGE, jadeit. 1900-talets början.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
30. HÅRNÅLAR, 10 stycken, nefrit. Sen Qing dynasti (1644-1912).
30. HÅRNÅLAR, 10 stycken, nefrit. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
32. HÅRPRYDNAD, nefrit. Sen Qing dynasti (1644-1912).
32. HÅRPRYDNAD, nefrit. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
45 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
31. HÅRPRYDNADER, tre stycken, nefrit. Sen Qing dynasti (1644-1912).
31. HÅRPRYDNADER, tre stycken, nefrit. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
327. KALLIGRAFI, Kaishu. Qingdynastin, 1800-tal.
327. KALLIGRAFI, Kaishu. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
328. KALLIGRAFI, Qing dynastin 1800-tal.
328. KALLIGRAFI, Qing dynastin 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
480. KANNA med LOCK, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
480. KANNA med LOCK, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
453. KANNA, cloisonné. Qing dynastin, sekelskifte 1900.
453. KANNA, cloisonné. Qing dynastin, sekelskifte 1900.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
486. KANNA, kompaniporslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
486. KANNA, kompaniporslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
144. KANNA, lergods. Troligen Liao dynastin (916–1125).
144. KANNA, lergods. Troligen Liao dynastin (916–1125).
Klubbat pris 
1 800 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
485. KANNA, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
485. KANNA, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
330. KEJSERLIGT EDIKT, Tongzhi (1862-1874), daterat 1862 och från tiden.
330. KEJSERLIGT EDIKT, Tongzhi (1862-1874), daterat 1862 och från tiden.
Klubbat pris 
75 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
48. KEJSERLIGT EDIKT. Kangxi, daterat 1664 och från tiden.
48. KEJSERLIGT EDIKT. Kangxi, daterat 1664 och från tiden.
Klubbat pris 
150 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
164. KENDI, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1619).
164. KENDI, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1619).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
163. KENDI, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1619).
163. KENDI, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1619).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
492. KENDI, porslin. Qing dynastin, ca 1800.
492. KENDI, porslin. Qing dynastin, ca 1800.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
347. KESI, 4 paneler. Siden och guldtråd, sen Qing dynastin (1644-1912).
347. KESI, 4 paneler. Siden och guldtråd, sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
424. KJOL, siden. Sen Qing dynasti (1644-1912). Höjd 76 cm.
424. KJOL, siden. Sen Qing dynasti (1644-1912). Höjd 76 cm.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
29. KLANGSTEN med TRÄSTÄLL, nefrit. Qing dynastin, troligen 1800-tal.
29. KLANGSTEN med TRÄSTÄLL, nefrit. Qing dynastin, troligen 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
266. KOPP, porslin. Qing dynastin (1644-1912), märkt Yongle.
266. KOPP, porslin. Qing dynastin (1644-1912), märkt Yongle.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
74. KOPPAR, ett par, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
74. KOPPAR, ett par, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
162. KRUKA, lergods. Ming dynastin (1368-1643).
162. KRUKA, lergods. Ming dynastin (1368-1643).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
167. KRUKA, porslin. Ming dynastin, 1500-tal.
167. KRUKA, porslin. Ming dynastin, 1500-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
129. KRUKA, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
129. KRUKA, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
125. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
125. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
174. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
174. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
423. KUDDFODRAL, silke. Sen Qing dynasti. 92,5 x 96,5 cm.
423. KUDDFODRAL, silke. Sen Qing dynasti. 92,5 x 96,5 cm.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
260. KÄRL med LOCK, två stycken, stengods. Korea, Silla (668-935).
260. KÄRL med LOCK, två stycken, stengods. Korea, Silla (668-935).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
230. LAMA, patinerad brons. Sinotibetansk, 17/1800-tal.
230. LAMA, patinerad brons. Sinotibetansk, 17/1800-tal.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
441. LJUSSTAKAR, ett par, brons. Troligen Mingdynasti (1368-1644).
441. LJUSSTAKAR, ett par, brons. Troligen Mingdynasti (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
295. LOCK, tre stycken, sen Qing dynasti, med Qianlongs sigillmärke.
295. LOCK, tre stycken, sen Qing dynasti, med Qianlongs sigillmärke.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
225. LOHAN, brons. Ming dynastin, 1600-tal.
225. LOHAN, brons. Ming dynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
313. LOHAN, porslin. Troligen Japan, tidigt 1900-tal.
313. LOHAN, porslin. Troligen Japan, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
227. LOKAPALA, förgylld och patinerad brons. Ming dynastin (1368-1644).
227. LOKAPALA, förgylld och patinerad brons. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
444. LYKTOR, ett par, brons. Sen Qing dysnasti (1644-1912).
444. LYKTOR, ett par, brons. Sen Qing dysnasti (1644-1912).
Klubbat pris 
2 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
63. MANDARINKNAPPAR, 14 stycken. Sen Qing dynasti (1644-1912).
63. MANDARINKNAPPAR, 14 stycken. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
111A. MEDALJER, tre stycken. Kina, 1923.
111A. MEDALJER, tre stycken. Kina, 1923.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
85. MINIATYR, brons. Troligen Tang dynastin (618-907).
85. MINIATYR, brons. Troligen Tang dynastin (618-907).
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
354. MINNESALBUM, fotografier. Kronprinsparets besök i Tokyo, 1926.
354. MINNESALBUM, fotografier. Kronprinsparets besök i Tokyo, 1926.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
114. MYNT, fem stycken, silver. Fyra Republik samt ett Guangxu (1908).
114. MYNT, fem stycken, silver. Fyra Republik samt ett Guangxu (1908).
Klubbat pris 
105 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
331. MÅLNING av QI BAISHI (1864-1957). Krabbor och höstlöv, signerad med dedikation.
331. MÅLNING av QI BAISHI (1864-1957). Krabbor och höstlöv, signerad med dedikation.
Klubbat pris 
2 900 000 SEK
Utropspris
500 000 - 600 000 SEK
322. MÅLNING med KALLIGRAFI, attribuerad till Fei Danxu (1801-1850). Kvinna i båt.
322. MÅLNING med KALLIGRAFI, attribuerad till Fei Danxu (1801-1850). Kvinna i båt.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
45. MÅLNING, föreställande Guanyin, tillskriven Gai Qi (1774-1829).
45. MÅLNING, föreställande Guanyin, tillskriven Gai Qi (1774-1829).
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
207. NEFRITOBJEKT, fem stycken.  Qing dynastin (1664-1912).
207. NEFRITOBJEKT, fem stycken. Qing dynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
315. OLJEMÅLNING, Kvinnoporträtt. Qing dynastin, 1800-tal.
315. OLJEMÅLNING, Kvinnoporträtt. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
41. OLJEMÅLNING, efter Lang Shining (Giuseppe Castiglione), Qing dynastin, 1800-tal.
41. OLJEMÅLNING, efter Lang Shining (Giuseppe Castiglione), Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
160 000 SEK
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
100. PAPPERSVIKT, brons. Qing dynastin, troligen 1700-tal.
100. PAPPERSVIKT, brons. Qing dynastin, troligen 1700-tal.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK