483
570144

JOSEF FRANK, bord, Firma Svenskt Tenn, modell 2181.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
908 - 1 090 EUR
966 - 1 160 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Kvadratiskt, skivan fanerad med valnöt, svarvade ben. 80 x 80 cm, höjd 55,5 cm.

Liten lagning.

Modellen formgiven av Josef Frank under 1950-talets början.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

76. Stolar, fyra stycken, av Melchior Lundberg d.ä. (Mästare i Stockholm 1775-1812), Gustavianska.
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
Aktuellt bud:
20 000 SEK