302
588597
HERTHA HILLFON, skulptur, Sverige.

Glaserat lergods, i form av korall i rött och grönt. Signerad HILLFON, höjd 47 cm.

Utropspris:

10 000 - 15 000 SEK

1 094 - 1 641 EUR

Klubbat pris:
16 000 SEK
Proveniens

KFs (Kooperativa Förbundets) samling, Stockholm.

Övrigt

Kontakta specialist
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 19