"SKOMAKAREN MANFRED AHLGREN, NYÅKER 1957".
Signerad Sune Jonsson och daterad 1957 a tergo. Framtagen under 1950-tal. Skyddstonad gelatinsilverfotografi, bildyta 25 x 22 cm. Bladstorlek 30,2 x 23,3 cm. Vintage.
Gåva från konstnären.
Sune Jonsson, "Byn med det blå huset", 1959, avbildad sid 27.