"Untitled (Pear and Rose)"
Etsning och färgakvatint, 1968, av Georges Visat efter René Magritte, stämpelsignerad och numrerad 16/150, tryckt av Atelier Georges Visat, Paris (blindstämpel: Gravure Original Atelier René Magritte). 15,5 x 10,5 cm, bladstorlek 28 x 23 cm.
Galleri Bengtsson, Stockholm (Kapten Bengtsson).
Kaplan/Baum 20.