830
914377

CIGARETTMUNSTYCKE, av sköldpadd med rosenslipade diamanter ca 1920-tal.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
273 - 364 EUR
285 - 381 USD
Klubbat pris
3 500 SEK

Med en fransk kontrollstämpel för platina. Längd 9,4 cm. Etui av Lacloche Fères, London medföljer.

Sköldpaddsskal med en mindre spricka samt några mindre nagg till sjöskum. Slitage.

Proveniens

Familjen Nobel.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?