Förgyllda. Rektangulär stoppad rygg med snidad blomma i krönet. Raka nedåt avsmalnande kannelerade ben med rosettanfanger. I sarg och ramverk bandfläta. Båda med Stockholms stolmakareämbetes sigill. Båda signerade på övre bakbenen med stämpel IEH.
Maskstungna.