1035031

BYRÅ, av Lars Nordin (mästare i Stockholm 1743-1773), Rokoko.

Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
11 000 - 13 200 EUR
11 700 - 14 000 USD
Klubbat pris
120 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med jakaranda och amarant. Beslag av förgylld mässing. Skiva av kolmårdsmarmor. Tre lådor. Märkt på ryggen med pappersetikett "NORDIN". Längd 115, bredd 58, höjd 86,5 cm. Nyckel medföljer.

Fanerlagningar.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

498. Rey Urban, collier/armband, sterlingsilver, Stockholm 1977.
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
Budhistorik
Aktuellt bud:
6 500 SEK