352
1070740

Fanny Brate

(Sverige, 1861-1940)
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
8 790 - 11 000 EUR
9 330 - 11 700 USD
Klubbat pris
90 000 SEK
Fanny Brate
(Sverige, 1861-1940)

I Midsommartid

Signerad Fanny Brate och daterad 1898. Olja på kantförstärkt duk 110 x 87 cm.

Proveniens

Bukowski Auktioner AB, Stockholm, auktion 498, "Internationella jubileumsauktionen", 29 november - 1 december 1995, kat nr 22; privat samling.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

523. Vivianna Torun Bülow-Hübe, halssmycke, silver med natursten, egen verkstad, Stockholm ca 1956. (otydlig stämpel).
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
Budgivningen avslutad
Fair warning
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
Aktuellt bud:
28 000 SEK