53
1182399

Lars Englund

(Sverige, Född 1933)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
703 - 879 EUR
746 - 933 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Lars Englund
(Sverige, Född 1933)

"Skelder", taklampa, Skelder AB, efter 1993-94.

Glob i vit polykarbonat, dekor av svarta silikonprofiler, märkt Skelder, diameter ca 38 cm.

Smärre sprickor, smärre slitage.

Tilläggslista

Producerad för Skelder AB från 1993-94.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

162. Josef Frank, tevagn, modell "B 889", Firma Svenskt Tenn, 1930-tal.
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
Budhistorik
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
Aktuellt bud:
80 000 SEK