791
1316537

Pat Steir

(USA, Född 1940)
Pat steir, portfölj "drawing lesson part i - line".

Portfölj "Drawing lesson Part I - Line"

6+1 torrnålsetsningar, 1987. Signerade och numrerade 15/25. Utgiven av Crown Point Press. Tryckt av John Slivon. Plåtstorlek 14 x 14,5 respektive 30 x 30 cm. Bladstorlek 40,5 x 40,5 cm.

Utropspris:

40 000 - 60 000 SEK

3 960 - 5 941 EUR

Klubbat pris:
Tilläggslista

Korrekt utrop: 40.000 - 60.000 SEK.

Om auktionen
Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist Grafik
+46 (0)739 40 08 27