Scholars objects, fem delar, sten och emaljarbete i silver. Qing dynastin.
Ett sigill i gulaktig sten med häst. Höjd 10 cm. Två sigill krönta av kaniner, höjd 6,5 cm. En rund lackdosa i gulröd sten. Diameter 6,3 cm. En opiumask, mästarstämpel i botten. Höjd 4,5 cm.
Slitage. Nagg.
×
Logga in
Kunde inte logga in