Kan inte nå servern

Important Winter Sale 637

 
1119 föremål
95. Ljuskrona, för fem ljus, från omkring år 1800, Sengustaviansk.
95. Ljuskrona, för fem ljus, från omkring år 1800, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
976. Fiskbassäng, porslin. Qingdynastin, Kangxistil, 1800-tal.
976. Fiskbassäng, porslin. Qingdynastin, Kangxistil, 1800-tal.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1098. Praktvas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
1098. Praktvas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1007. Praktvas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
1007. Praktvas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
207. Jöns Silfverberg, bägare, silver, Ystad 1761.
207. Jöns Silfverberg, bägare, silver, Ystad 1761.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
152. Smörask med lock, Älvdalen, 1800-talets början, Empire.
152. Smörask med lock, Älvdalen, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
309. Matta, semiantik/old Nain, part silk, ca 250,5 x 162 cm.
309. Matta, semiantik/old Nain, part silk, ca 250,5 x 162 cm.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
112. Bordspendyl, Frankrike 1800-talets början, Empire.
112. Bordspendyl, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
356. Ägg, porslin. Ryssland, Kejserliga porslinsmanufakturen, 1800-tal.
356. Ägg, porslin. Ryssland, Kejserliga porslinsmanufakturen, 1800-tal.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
317. Matta, semiantik Täbris, ca 353 x 241 - 245 cm.
317. Matta, semiantik Täbris, ca 353 x 241 - 245 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
606. Martin Mijtens d.ä Tillskriven, "Johan Rosenhane" (1642–1710).
606. Martin Mijtens d.ä Tillskriven, "Johan Rosenhane" (1642–1710).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
841. Skrivschatull/Suzuribako, lack. Japan, Meiji (1868-1912).
841. Skrivschatull/Suzuribako, lack. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
339. Garnityr, fem delar, fajans. Holland, Delft, sent 1700-tal.
339. Garnityr, fem delar, fajans. Holland, Delft, sent 1700-tal.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
609. Christian Eriksson, "Elof".
609. Christian Eriksson, "Elof".
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
117. Bordspendyl, Frankrike 1800-talets mitt.
117. Bordspendyl, Frankrike 1800-talets mitt.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
300. Matta, semiantik Keshan, ca 210 x 130,5-134 cm.
300. Matta, semiantik Keshan, ca 210 x 130,5-134 cm.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
178. Trädgårdsurna, sekelskiftet 1900.
178. Trädgårdsurna, sekelskiftet 1900.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
813. Pieter de Bloot, Blöjbytet.
813. Pieter de Bloot, Blöjbytet.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
89. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets senare del, Sengustaviansk.
89. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets senare del, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
550. Lapponia ring design Björn Weckström 18K guld med opal.
550. Lapponia ring design Björn Weckström 18K guld med opal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
202. Isak Sauer, bägare, silver, Stockholm 1751.
202. Isak Sauer, bägare, silver, Stockholm 1751.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
115. Bordspendyl, av Ryberg Stockholm, Empire.
115. Bordspendyl, av Ryberg Stockholm, Empire.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
26. Bord, 1700-talets slut, Sengustavianskt.
26. Bord, 1700-talets slut, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
611. Nils Möllerberg, "Sigyn".
611. Nils Möllerberg, "Sigyn".
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
546. Ring 18K guld med en fasettslipad citrin.
546. Ring 18K guld med en fasettslipad citrin.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
37. Konsolbord, Stockholmsarbete 1700-talets slut, Sengustavianskt.
37. Konsolbord, Stockholmsarbete 1700-talets slut, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
56. Klismosstol, Köpenhamnsarbete 1800-talets första hälft.
56. Klismosstol, Köpenhamnsarbete 1800-talets första hälft.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
77. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.
77. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
310. Matta, old Nain Tuteshk, ca 240 x 152,5 cm.
310. Matta, old Nain Tuteshk, ca 240 x 152,5 cm.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
543. Ring 18K guld med en fasettslipad citrin och två safirer.
543. Ring 18K guld med en fasettslipad citrin och två safirer.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
388. Camébrosch sardonyx med turkoskrans.
388. Camébrosch sardonyx med turkoskrans.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
82. Spegel, av Johan Åkerblad (mästare i Stockholm 1758-1799), Rokoko.
82. Spegel, av Johan Åkerblad (mästare i Stockholm 1758-1799), Rokoko.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
890. Tsongkapa, kopparlegering. Nepal, 1900-tal.
890. Tsongkapa, kopparlegering. Nepal, 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
905. Buddhahuvud, lavasten. Java, Borobodur-stil.
905. Buddhahuvud, lavasten. Java, Borobodur-stil.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
21. Skrivbord, norra Europa 1760 tal, Rokoko.
21. Skrivbord, norra Europa 1760 tal, Rokoko.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
395. Armband med mikomosaiker och aventuringlas, Italien 1800-tal.
395. Armband med mikomosaiker och aventuringlas, Italien 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
936. Penselställ, rotskultpur. Qingdynastin.
936. Penselställ, rotskultpur. Qingdynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
201. Gustaf Stafhell d ä, bägare, silver, Stockholm 1742.
201. Gustaf Stafhell d ä, bägare, silver, Stockholm 1742.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1004. Trädgårdspall, porslin. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.
1004. Trädgårdspall, porslin. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
854. Album med erotiska akvareller, 12 stycken, Sen Qing dynasti.
854. Album med erotiska akvareller, 12 stycken, Sen Qing dynasti.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
295. Matta, semiantik silke Keshan, ca 313 x 200-217 cm.
295. Matta, semiantik silke Keshan, ca 313 x 200-217 cm.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
14 000 - 16 000 SEK
114. Bordspendyl, Frankrike 1800-talets första del, Empire.
114. Bordspendyl, Frankrike 1800-talets första del, Empire.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
35. Konsolbord, 1700-talets senare del, Gustavianskt.
35. Konsolbord, 1700-talets senare del, Gustavianskt.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
106. Bordsur, Frankrike, sent 1700-tal, Louis XVI.
106. Bordsur, Frankrike, sent 1700-tal, Louis XVI.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
172. Byst, Italien 1800-tal, kejsare Augustus (65 f.Kr - 14 e.Kr).
172. Byst, Italien 1800-tal, kejsare Augustus (65 f.Kr - 14 e.Kr).
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
632. Carl Sparre, Vidsträckt landskap med jägare.
632. Carl Sparre, Vidsträckt landskap med jägare.
Klubbat pris 
90 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
802. "La Maison Carrée à Nîmes".
802. "La Maison Carrée à Nîmes".
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
566. Victor Forssell, Vinterväg, Stockholm.
566. Victor Forssell, Vinterväg, Stockholm.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1013. Skål, porslin. Qingdynastin, med Daoguangs sigillmärke.
1013. Skål, porslin. Qingdynastin, med Daoguangs sigillmärke.
Klubbat pris 
90 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
962. Fat, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
962. Fat, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
828. Philip Andreevich Maliavin, Barn.
828. Philip Andreevich Maliavin, Barn.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1011. Vaser med lock, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
1011. Vaser med lock, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
613. Carl Milles, "Vattenbärerskan" (salt- och pepparkar).
613. Carl Milles, "Vattenbärerskan" (salt- och pepparkar).
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
41. Soffa, Stockholmsarbete 1700-talets senare del, Gustaviansk.
41. Soffa, Stockholmsarbete 1700-talets senare del, Gustaviansk.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
771. "Den Borghesiske fäktaren".
771. "Den Borghesiske fäktaren".
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
257. Michaelsson & Benedicks, dosa, agat och guld, Stockholm 1809.
257. Michaelsson & Benedicks, dosa, agat och guld, Stockholm 1809.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
449. Hänge 14K guld med en camé, 1800-tal.
449. Hänge 14K guld med en camé, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK