barmöbel, proveniens Tjeckoslovakiska ambassaden i Stockholm 1972.
Stomme i vitlackerat trä, beslag i förkromad metall, fack, skåp och lådor, höjd ca 88 cm, bredd 80 x 80 cm.
Slitage. Möjligen senare hjul.
Tjeckoslovakiska ambassaden i Stockholm, 1968-72.