Daterat Stockholm 18/9 1761. Samt med signaturen H. Rokoko, konturerat brätte, målad dekor i bianco sopra bianco samt starkeldsblått i det klassiska Rhenskamönstret. Längd 46 cm.
Slitage.
Proveniens
Svensk privatsamling.
×
Logga in
Kunde inte logga in