Important Winter Sale 669

Se katalogen för liveauktionen med det bästa av det bästa

Liveauktion: 10–12 december, start kl. 10.00, Arsenalsgatan 2, Stockholm

Liveauktion – Så lägger du bud

Bekanta dig med köpvillkoren för liveauktioner här.

Registrera dig Skapa ett konto

247 föremål
35. Matsalsbord, England, 1800-talets första hälft, Regency.
Klubbat pris
65 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
18. Byrå, Stockholmsarbete 1700-talets slut, Gustaviansk.
Klubbat pris
44 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
9. Byrå, Mälardalen, 1700-talets senare del, Rokoko.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
192. Urna, Älvdalen 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
67. Sullastolar, ett par, 1700-talets slut, Sengustavianska.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
191. Urna med lock, Älvdalen, 1800-talets början, Sengustaviansk.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
56. Bord med porfyrskiva, Älvdalen, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
102. Spegel, troligen Holland sent 1600-tal, Louis XIV.
Klubbat pris
140 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK