Matservis, porslin, 51 delar, Bing & Grøndahl, Danmark.

Bestående av:
1 karaff, höjd 17,5 cm.
12 mattallrikar, diameter 24 cm.
9 förrättstallrikar, diameter 21,5 cm.
9 assietter, diameter 17,5 cm.
2 karotter, 20 x 20 respektive 22,5 x 22, cm.
2 ovala uppläggningsfat, längd 28,5 cm.
1 ovalt uppläggningsfat, längd 34,5 cm.
1 ovalt uppläggningsfat, längd 40 cm.
12 djupa tallrikar, diameter 24,5 cm.
2 djupa uppläggningsfat, längd 18,5 cm.

Medföljande delar, Bing & Grøndahl, andra dekorer: 12 assietter, diameter 19 cm. 1 uppläggningsfat, diameter 26,5 cm, 1 uppläggningsfat, längd 46 cm.

Smärre slitage. Repor. Fläckar.

Klubbat pris
2 200
198
209
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
1 jun 16:11
2 200 SEK
1 jun 16:10
2 000 SEK
1 jun 16:10
2 000 SEK
31 maj 11:41
1 800 SEK
27 maj 22:21
1 500 SEK
Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23