1 dosa i slipat glas med silverlock, Johannessons Guldsmedsaktiebolag, Sala 1947. Diameter 5,5 cm.
1 dosa med svensk importstämpel. Diameter 3 cm.
1 dosa i slät modell, GAB, Stockholm 1929. Diameter 5,5 cm.
1 dosa i slät modell, Joachim Flodin, Stockholm 1828. Diameter 5,5 cm.
1 dosa med graverat lock, Edvard Emanuel Pettersson, Stockholm 1851. Diameter 4,5 cm.
Total silvervikt 178 gram.
Smärre slitage. Bucklor. Gravyr.