959185

ERNST BILLGREN

Brons, signerad EB och numrerad 60/100.

"Ljusbärare". Fabeldjur med 4 ljushållare. Träsockel med låda i front. Skulpturens höjd 29 cm. Sockelns höjd 11.

Konditionsrapport

Obetydligt ytslitage.

Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - V9
Följerätt
Ja

Kontakta ansvarig katalogiserare

Johan Lundberg

Johan Lundberg

+46–708–17 21 08
johan.lundberg@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 15 000 SEK

    9 000
    901 EUR
    1 058 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (6 bud)
    614 dec 14:099000SEK
    512 dec 23:188000SEK
    412 dec 12:537300SEK