INGMAR RELLING, 2 st dagbäddar/soffor samt bord, "Svane", ur Svane-serien, Ekornes Fabrikker A/S, Norge, omkring 1970.

Ek och ekfaner. Soffor med uppfällbara sitsar med bakomvarande förvaring, en med lös bordsskiva vid gavel. Klädsel i rutmönstrad och grön textil. Bord med avtagbar hylldel. Soffors längd 190 cm. Bordets mått 70 x 70 x 73 cm.

Ställvis slitage och fläckar på stomme. Möjligen avsaknad av en knapp i förvaringsdel.

Klubbat pris
6 600
580
616
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
21 jan 2018 21:35
6 600 SEK
21 jan 2018 21:35
6 400 SEK
21 jan 2018 21:34
6 200 SEK
21 jan 2018 21:34
6 000 SEK
21 jan 2018 21:33
5 600 SEK
21 jan 2018 21:33
5 400 SEK
21 jan 2018 21:33
5 200 SEK
21 jan 2018 21:33
5 000 SEK
21 jan 2018 16:10
4 800 SEK
21 jan 2018 16:10
4 600 SEK
20 jan 2018 13:04
4 400 SEK
20 jan 2018 13:04
4 200 SEK
16 jan 2018 11:42
3 400 SEK
15 jan 2018 22:20
3 200 SEK
13 jan 2018 19:50
3 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

413. Barbro Nilsson, matta, "Falurutan, röd Borås", rölakan, ca 214,5 x 149,5 cm, signerad AB MMF BN.
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
29 000

ditt bud
Aktuellt bud:
65 000 SEK