Genombruten och graverad text och gammelrysk dekor. Den ena med icke identifierad mästarstämpel kyrilliskt СИ.. Invändigt förgyllda. Höjd 7 cm. Vikt 112 g.
Smärre slitage. Förgyllningen med ställvis hårdare slitage. Otydliga stämplar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.