FIGURIN, porslin. Meissen, 1970-tal.

Allegori över känseln, målad polykrom och förgylld dekor. Efter modell av J C Schönheit, 1772. Inristat märke 70663. Höjd 15 cm.

Konditionsrapport

Obet slitage.

Proveniens

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Cecilia Nordström

    Cecilia Nordström
    Ansvarig specialist Asiatisk keramik och konsthantverk

    cecilia.nordstrom@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss