CARL OTTO HULTÉN, olja på duk. Signerad CO Hultén och daterad 1962.
" 4, Rött landskap", 60 x 72 cm.
Gummesons Konstgalleri. Utställning 1964. Kat. nr.282. 4, Rött landskap.