DOUGLAS SWAN, olja på duk och plexiglas, signerad a tergo och daterad 75.
"Newspaper Air (based on a page from the Sud Deutsche Zeitung)". 121 x 91 cm.
Obetydligt ytslitage.
Privat samling.
"Douglas Swan, Air", bl.a. Suermondt-Ludwig Museum, Aachen och Galerie Linssen, Bonn, 1978-79.
Utställningskatalog "Douglas Swan", bl.a. Suermondt-Ludwig Museum, Aachen och Galerie Linssen, Bonn, 1978-79. Avbildad sid 101.