En samling japanskt konsthantverk

50 föremål
FLASKOR, ett par, porslin. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VASER, ett par, kutani. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FAT, porslin. Japan, 1700-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JARDINÄR, porslin. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PRAKTFAT, porslin. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FAT, ett par, porslin. Japan, Edo (1615–1868).
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
VIKSKÄRM, Japan, samtida.
VIKSKÄRM, Japan, samtida.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKULPTUR, brons. Japan, Meiji (1868-1912). Signerad.
Klubbat pris
3 650 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BUDDHA, trä. Japan, 1800-tal.
BUDDHA, trä. Japan, 1800-tal.
Klubbat pris
14 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SKULPTUR, brons. Japan, 1900-tal.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FLASKOR, två stycken, keramik. Japan, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 400 SEK
VASER, två stycken, porslin. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
1 250 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KORG, rotting. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PRAKTURNA, satsumagods. Japan, 1800-tal.
Klubbat pris
6 201 SEK
Utropspris
7 000 SEK
FAT, två stycken, porslin. Japan, 1900-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅP, trä. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VAS, satsumagods. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BURK med LOCK, lack. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TEDOSA, keramik. Japan, 1800-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VIKSKÄRM, Japan, 1900-tal.
VIKSKÄRM, Japan, 1900-tal.
Klubbat pris
9 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
AUKTIONSKATALOGER, 12 stycken, om Japanskt konsthantverk.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVVAS, porslin. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
6 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FAT, porslin. Kutani, Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MÅLNING, siden. Japan, sent 1800/tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FAT, porslin. Japan, 1900-tal.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRICKA, satsumagods. Japan, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
VIKSKÄRM, Japan, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VAS, porslin. Japan, Meiji  (1868-1912).
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL, Raku, stengods, Japan, 1900-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FISKBASSÄNG, porslin. Japan, 1900-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
7 000 SEK
VIKSKÄRM, Japan, samtida.
VIKSKÄRM, Japan, samtida.
Klubbat pris
3 611 SEK
Utropspris
4 000 SEK
RÖKELSEKAR, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK