1098916

HERMÈS, "Birkin 40", väska, 2011.

Handväska i svart clemence-läder med svarta stickningar. Spänne beslag i palladiumbehandlad metall. Märkt HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE. Artisan- och årsstämplar på spännets baksida. Fodrad med svart läder, invändigt två fack varav en med dragkedja. Ca 40 x 30 x 20 cm. Dustbag, regnskydd och box medföljer.

Konditionsrapport

Obetydligt bruksslitage, några få märken och skrapmärken ut- och invändigt. Box med slitage och lock trasigt.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Johanna Fock

    Johanna Fock
    Specialist fashion, eventansvarig

    johanna.fock@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 80 000 SEK

    Slutpris

    75 000
    6 974 EUR
    7 782 USD

    Budhistorik (8 bud)
    315 dec 2018 15:1675000SEK
    Acceptpris på 75 000 SEK uppnåddes
    315 dec 2018 15:1674000SEK
    315 dec 2018 15:1572000SEK