1098916

HERMÈS, "Birkin 40", väska, 2011.

Handväska i svart clemence-läder med svarta stickningar. Spänne beslag i palladiumbehandlad metall. Märkt HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE. Artisan- och årsstämplar på spännets baksida. Fodrad med svart läder, invändigt två fack varav en med dragkedja. Ca 40 x 30 x 20 cm. Dustbag, regnskydd och box medföljer.

Konditionsrapport

Obetydligt bruksslitage, några få märken och skrapmärken ut- och invändigt. Box med slitage och lock trasigt.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V5

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Johanna Fock

    Johanna Fock
    Specialist fashion, eventansvarig

    johanna.fock@bukowskis.com

    Auktionen avslutas:
    CET

    5 dagar 23 timmar

    Utropspris: 80 000 SEK

    62 000
    6 062 EUR
    6 896 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 64 000 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (2 bud)
    212 dec 18:5562000SEK
    112 dec 16:0760000SEK