1098916
Hermès

HERMÈS, "Birkin 40", väska, 2011

Handväska i svart clemence-läder med svarta stickningar. Spänne beslag i palladiumbehandlad metall. Märkt HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE. Artisan- och årsstämplar på spännets baksida. Fodrad med svart läder, invändigt två fack varav en med dragkedja. Ca 40 x 30 x 20 cm. Dustbag, regnskydd och box medföljer.

Obetydligt bruksslitage, några få märken och skrapmärken ut- och invändigt. Box med slitage och lock trasigt.

Johanna Fock
Johanna Fock
Specialist fashion, eventansvarig
+46 (0)8 614 08 72

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
75 000
7 142
8 041
Utropspris
80 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
15 dec 2018 15:16
75 000 SEK
15 dec 2018 15:16
74 000 SEK
15 dec 2018 15:15
72 000 SEK
15 dec 2018 14:47
70 000 SEK
15 dec 2018 14:41
66 000 SEK