MATGRUPP, 6 delar, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.

Grålackerad. Matbord med kannelerade ben och hörnfleuroner och med två iläggsskivor à 48 cm. Bordets längd 140 cm, bredd 100 cm, höjd 74 cm. Fyra stolar och en karmstol med genombrutna ryggbrickor med spjälknippen.

Bruksskick. Färgbortfall. Märken. Fläckar.

Utropspris
2 000 SEK